Z ostatniej chwili

SZEŚCIOLATKI W FOLWARKU BRÓDNO

Dnia 12 października dzieci z oddziału przedszkolnego udały się na wycieczkę do Folwarku Bródno. Sześciolatki uczestniczyły w zajęciach, podczas których miały okazję zobaczyć zwierzęta hodowane w gospodarstwach wiejskich oraz nakarmić króliki, kozy i kury. Przyglądały się z bliska także indykom, gęsiom i perliczkom. Dzieci pogłaskały i nakarmiły kozy, dotknęły owczej wełny, sprawdziły, czy każda krowa ma rogi. Wspaniałą atrakcją były odwiedziny w stajni, w której mieszkają kucyki i konie, a także przejażdżka konna w asyście animatorek. Niezwykłą przyjemnością było pogłaskanie królika. Uczestnicy wycieczki odwiedzili chatę, w której znajdował się sprzęt do inkubowania jaj. Dowiedzieli się, jak należy opiekować się zwierzętami. Na zakończenie dzieci ze smakiem zjadły kiełbaski pieczone nad ogniskiem. Trudno było się rozstać z czworonożnymi przyjaciółmi i wiejskim klimatem w stolicy. Mamy nadzieję, iż wspomnienia z wycieczki pozostaną na długo w pamięci dzieci.

PASOWANIE NA STARSZAKA

"Rzecz to wielka niesłychanie, gdy starszakiem się zostanie"– tymi słowami dzieci z oddziału przedszkolnego powitały dyrekcję szkoły, przedstawicielkę Rady Rodziców oraz swoich bliskich na uroczystości pasowania na starszaka. Sześciolatki zaprezentowały program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i wykonały układ taneczny. Pokazały, jak wiele się nauczyły i są gotowe, by rozpocząć przygodę ze szkołą, nie rezygnując z beztroskiego dzieciństwa. Na zakończenie akademii dyrektor Anna Perczyńska dokonała uroczystego pasowania. Pamiątkowe książki dla dzieci ufundowała Rada Rodziców, a wręczyła je skarbnik RR - pani Agnieszka Masłowska. Po pasowaniu rodzice podjęli starszaków poczęstunkiem.

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 września w oddziale przedszkolnym obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki i jest przede wszystkim dedykowane dzieciom. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo, a przede wszystkim cudownie pobudza wyobraźnię. Książka buduje więzi między rodzicami, dziadkami a dziećmi, którym jest czytana. Głośne czytanie trenuje także mózg i pomaga zachować psychiczną równowagę. W szkole często czytamy na głos, bardzo to lubimy. Zadbamy o to, by codziennie znaleźć czas na głośną lekturę.

WARSZTATY Z LEGO

Jak to zrobić, żeby dzieci nie wiedziały, że się uczą? Najlepiej wykorzystując lubiane przez wszystkich klocki. 23 września dzieci z oddziału przedszkolnego miały okazję uczestniczyć w warsztatach, podczas których układały rozmaite modele z klocków LEGO. Trudność polegała na tym, że dzieci korzystały z instrukcji i musiały odwzorować modele, ćwicząc przy tym orientację przestrzenną i logiczne myślenie. Jak widać na zdjęciach, poszło im doskonale! Uwielbiamy uczyć się poprzez zabawę.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka pod patronatem zastępcy Burmistrza Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy pana Jędrzeja Kunowskiego i Naczelnik Wydziału Edukacji i Wychowania pani Katarzyny Majdury. W tym roku świętowanie odbyło się pod hasłem: „Przedszkolak w krainie wielkich emocji”. Na spotkanie online z panem burmistrzem oraz panią naczelnik przygotowaliśmy krótką formę artystyczną opowiadającą o emocjach. Podczas swego pierwszego występu w szkolnych murach dzieci z entuzjazmem zaprezentowały anglojęzyczną piosenkę pt. „If you’re happy” . Z zachwytem oklaskiwały także artystyczne pokazy przedszkolaków z dzielnicy Targówek. Nasze starszaki otrzymały pamiątkowy dyplom oraz upominki, za które serdecznie dziękujemy.

ARCHEOLODZY W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

21 września dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w warsztatach archeologicznych, podczas których dowiedziały się, na czym polega praca archeologa oraz paleontologa, poznały narzędzia, z których korzystają. Dzieci wzięły również udział w pracach wykopaliskowych. Udało im się odkryć cenne zabytki, które następnie dokładnie zbadały. Po warsztatach wszystkie dzieci stwierdziły, że w przyszłości chcą zostać naukowcami.

SPOTKANIE ZE STRAŻNICZKAMI MIEJSKIMI

15 września oddział przedszkolny odwiedziły przedstawicielki Straży Miejskiej. Dzieci utrwaliły znajomość numerów alarmowych oraz sposobów wzywania pomocy.
Podczas zajęć omówione też zostały zasady bezpiecznej zabawy, prawidłowych relacji z rówieśnikami i dorosłymi, ustalania granic i umiejętności odmawiania. Dzieci słuchały z ogromnym skupieniem. Spontanicznie wypowiadały się na temat własnych doświadczeń. Z nieskrywanym entuzjazmem poznawały elementy munduru oraz wyposażenia strażnika - mogły potrzymać pałkę policyjną! Serdecznie zaprzyjaźniły się z maskotką Straży Miejskiej. Starszaki zrozumiały, że funkcjonariusze - policjanci, strażacy i strażnicy miejscy - są naszymi przyjaciółmi w mundurach. To była ważna lekcja dla każdego dziecka.