głosowanie w plebiscycie #eFEktUE - nominacje do konkursu Lider Zmian 2023

Imformacje do pobrania

Wszechnica Edukacyjna Targówek

Zgłoszenie na wykład poprzez formularz Microsoft Forms:

Biblioteka szkolna ogłasza

Bródnowskiego Uniwersytetu Dzieci

Informacje w załączniku

Wszechnica Edukacyjna Targówek

Serdecznie zapraszamy na wykład Wszechnicy Edukacyjnej Targówek nt. „Dlaczego zdolne dziecko to rzadko wzorowy uczeń?”.

Wykład w formie on-lineodbędzie się 20 września b.r. o godz. 18:00.

O odkrywaniu talentów, kreatywności i zdolnościach społecznych jako kompetencjach kluczowych w zmieniającej się rzeczywistości, o profilaktyce depresji i zaburzeń lękowych, oraz o tym, jak wspierać rozwój dziecka, nie tracąc przy tym z nim kontaktu opowie Anna Kałuba-Korczak- psycholog z Centrum Informacyjno-Konsultacyjnego ds. Dzieci Zdolnych działającego przy SPP-P „Uniwersytet dla Rodziców”.

Zamiast wstępu opowieść:

Znajomy chłopiec, dzieciak o wybitnej umysłowości, na moje kolejne zajęcia dla dzieci zdolnych przyszedł wyraźnie przybity.
- Co się stało? – pytam
- Dostałem pałę z plastyki.
Trochę młodego znam, więc podpytuję: - Nie przyniosłeś bloku? Napyskowałeś pani? Wykłócałeś się o coś?
- Nie – wzdycha. – Źle narysowałem nieskończoność.

Co zrobić, aby zachować naturalną kreatywność dziecka (tak poszukiwaną na rynku pracy!) pozwalając mu jednocześnie w dobrym zdrowiu psychicznym przeżyć lata edukacji (nieważne czy zdalnej, czy stacjonarnej)?
Co zrobić, aby dziecko nauczyło się dostrzegać swoje zasoby i mądrze z nich korzystać?
Jak my , dorośli – rodzice i nauczyciele – możemy wspierać dzieci w stale zmieniającym się świecie.
I na koniec najważniejsze: co zrobić, aby dziecko zawsze, starannie i samo (bez przypominania) odrabiało lekcje?
Zapraszam na spotkanie.
Anna Kałuba-Korczak
Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail:kszczawinska@um.warszawa.pl do 16 września b.r.

Naczelna Rada Lekarska

Szanowni Państwo,

zachęcamy do zapoznania się z apelem Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej prof. dr. hab. med. Andrzeja Matyi w sprawie szczepień dzieci powyżej 12 roku życia skierowanym do uczniów i rodziców.

Kuratorium Oświaty w Warszawie
Aleje Jerozolimskie 32

Szanowni Państwo,
we wrześniu w oddziale przedszkolnym oraz w klasach pierwszych będą przeprowadzone przesiewowe badania logopedyczne. Służą one wykrywaniu zaburzeń rozwoju mowy, a w przypadku dzieci, które uczestniczyły w zajęciach logopedycznych, pozwolą ocenić postępy w dotychczasowej terapii.

Zgłoszenia na badania przesiewowe będą przyjmowane w dniach 1-6.09.2021 r.
Dziecko można zapisać wypełniając druk, który należy pobrać ze strony internetowej szkoły z zakładki ogłoszenia. Wypełniony formularz proszę przekazać wychowawcy.
Zapis dziecka na badanie przesiewowe nie jest równoznaczny z przyjęciem dziecka na terapię logopedyczną.
Liczba miejsc jest ograniczona. Pierwszeństwo w przyjęciu na terapię logopedyczną mają dzieci z orzeczeniami/opiniami z PPP.

Uwaga!
Dzieci z klas starszych uczęszczające na zajęcia logopedyczne w minionym roku szkolnym nie są automatycznie zapisywane na terapię.
Informację dotyczącą planowanego badania otrzymacie Państwo poprzez dziennik elektroniczny.

Konsultacje społeczne

SZCZEPIENIA UCZNIÓW W WIEKU 12-18 LAT

Drodzy Rodzice!

kontynuacja akcji szczepień - osoby chętne do zaszczepienia swojego dziecka w wieku 12-18 lat za pośrednictwem szkoły, prosimy o pobranie Deklaracji oraz Kwestionariusza wstępnego (link poniżej ), wypełnienie i zwrot do szkolnego sekretariatu.

„Szczepimy w szkołach” - https://edukacja.um.warszawa.pl/szczepimy-w-szkole-

- list Ministra Zdrowia (.pdf)
  - list Zastępcy Prezydenta m.st. Warszawy (.pdf)
  - informacja o webinariach dla rodziców (.docx)